Nákupní košík   (0 Kč)


Domácí jahodový sirup

Kód: INSP17009


Inspirace

Proč  kupovat balené věci, když je tak snadné vyrobit si vaše vlastní? Navíc neodmyslitelnou výhodou domácí výroby je, že budete přesně vědět, co váš produkt obsahuje.

Domácí jahodový sirup lze využít k mnoha účelům. Můžete ho přidat do nápojů a koktejlů nebo zkuste přilít sodovku či minerálku a vyrobit tak jahodový střik.  Můžete ho také zvolit jako alternativu k javorovému sirupu a pokapat jím palačinky nebo vafle.

Krok 1

Ingredience:

• 900g jahod

• 1 litr (4 šálky) vody

• 2 šálky cukru

Dále budete potřebovat

• jemné sítko nebo plátýnko na přecezení

• dva střední hrnce
 

Čas vaření: 25 minut

Celkový čas přípravy: 40 minut

Krok 2

Opláchněte jahody a vyřízněte „korunky“. Nakrájejte je na menší kousky, dejte do středně velkého hrnce a zalijte vodou. Zakryjte pokličkou a přiveďte k varu. Poté snižte teplotu a povařte ještě asi 20 minut – během varu odstraňujte z hladiny pěnu.

Krok 3

Po asi 20 minutách by voda měla být tmavě růžové / červené barvy. Sejměte hrnec ze sporáku a přes jemné síto nebo plátno přeceďte do druhého hrnce. NEPASÍRUJTE! Pasírováním by došlo k zakalení sirupu. 

Krok 4

Do přecezené jahodové tekutiny přidejte 2 šálky cukru a za častého míchání přiveďte zpět k varu. Povařte asi 5 minut do úplného rozpuštění cukru a opět odstraňujte pěnu.

Krok 5

Sejměte hrnec ze sporáku a nechte vychladnout. Poté nalijte sirup do ohřátých skleněných lahví a umístěte na chladné místo.

• Tip: pokud dáváte přednost hustějšímu sirupu pro použití na palačinky nebo vafle, povařte ho o několik minut déle.


Budete potřebovat

Ljus.cz
O nás
Kontakt
Pro naše zákazníky
Obchodní podmínky
Způsob dopravy zásilky

Pro naśe partnery
Redakce/Press
Facebook LJUS.CZ

(c). 2022 Ljus.cz - všechna práva vyhrazena